Ereksiyon (Sertleşme) Problemleri

Sertleşme (ereksiyon) problemi sürekli ve tekrarlayıcı bir şekilde cinsel ilişkiyi başlatacak ölçüde bir sertliğin oluşturulamaması veya ilişkinin devamını sağlayacak kadar sertliğin sürdürülememesidir.

Sertleşme hiç olmayabilir, ilişkinin her hangi bir anında kaybedilebilir. Ayrıca bazı durumlarda sertleşme olabiliyorken bazı durumlarda aynı sertlik sağlanamayabilir. Sertleşmenin olabilmesi için uygun zaman, uygun mekan ve uygun partner gibi durumlar önemlidir. HER ŞEY UYGUN OLDUĞUNDA BiLE ERKEKLERİN EREKSiYON OLMA OLASILIĞI %90’DIR. Yani her erkeğin %10 luk bir hayal kırıklığına uğrama ihtimali vardır.

Sertleşme problemleri halk arasında İKTİDARSIZLIK olarak da bilinir. Erkeğin iktidarı ile penis sertliği arasında kurulan bu yanlış ilişki, erkeğin ruhunda psikolojik bir travma yaratır. Aslında penis istediğiniz anda istediğiniz şekilde davranmasını sağlayabileceğiniz bir organ değildir. Sertleşmesi konusunda penise emir verirseniz sizi dinlemeyebilir, penis özgür ruhludur ve ısrar ederseniz sizinle inatlaşabilir.

Sertleşme problemlerinde, erkeğin durumuna ve ihtiyacına göre ilaçlar, enjeksiyonlar, vakum pompaları, cerrahi protezler v.d. tedavi yöntemleri kullanılabilir ancak ne kullanılırsa kullanılsın kaliteli ve yüz güldürücü bir sonuç için cinsel terapi ya da danışmanlık mutlaka gereklidir.

Erkeğin öncelikle bir üroloji uzmanına görünmesi ve beraberinde mutlaka cinsel sağlık danışmanı ile görüşmesi gerekir.