Romantizm ve Erotizm Aşkı

Evlenmeden Önce Bize Danışın
29 Haziran 2017
Kadın Cinsel Tatmininde Penis Boyu Önemli mi?
22 Aralık 2017
Hepsi

Romantizm ve Erotizm Aşkı

Kadın ve erkeklerden, partnerleri için ”beni hiç anlamıyor” sözlerini duyduğunuz olmuştur. Peki nedir bu anlaşılamamak? İhtiyacımızın ne olduğunu, aklımızdan ne geçtiğinin bilinmesini mi istiyoruz?

”Ben söyledikten sonra ne kıymeti var canım, bana değer verse kendi düşünür ve yapar” sözleri size de tanıdık geliyor mu?

İlişkilerdeki en yıpratıcı ayrıntılardan biri de işte bu gerçek dışı beklentilerdir. En dramatik tarafı da böyle bir durumun gerçekçi olamayacağının bilinmeyip, bunlara inanıldığı için yaşanan tartışmalar ve kavgalardır. Belki de tecrübe etmiş olabileceğiniz üzere çok yıpratıcı, ilişkilerin dinamiğini bozan etkileri vardır.

Cinsel Terapi öğretileri der ki; kadın ve erkek eşit haklara sahiptir ancak eşit değildir, BİRBİRİNE EŞTİR.

Bu felsefe doğrultusunda, sağlıklı bir ilişki ve cinsel yaşam için, kadın ve erkek rollerinin bilinmesi, kabul edilmesi ve uygulanması, tatmin edici bir cinsel yaşamın anahtarı olacaktır.

Kadınlar için romantizm, erkekler için de erotizm cinsel istek için gerekli olan duygu ve davranışları oluşturur. Kadın erotizm sunarak erkekten romantizm alabilir, erkek romantizm sunarak kadından erotizm alabilir. Kadınlar için, yatak dışındaki dokunuşlar, öpüşmeler, sarılmalar, güzel mesajlar ve yapılan sevgi dolu jestler, yatak odasına giden yola döşenmiş çiçekler gibidir. Erkek için ise, kendisini en güzel ve özenli sunmak için hazırlık yapan ve cinselliğe istekli olan bir kadın baş döndürücü bir etki yapabilir.

Çiftlerin, flört davranışlarını ve sevgili olduklarını unutmamaları, ilişkilerine, kendilerine ve birbirlerine özen göstermekten vazgeçmemeleri gerekmektedir. İlişkiler ihmal edilmeye gelmez ve yaşanan olumsuzluklar da bir ritüel haline gelerek hayatı çekilmez hale getirebilir.

Çiftlerin sorunlarını kalıcı hale getirmeden çözüm bulmak için harekete geçmeleri ve danışmanlık almaları gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir