Kadın Cinsel Tatmininde Penis Boyu Önemli mi?

Romantizm ve Erotizm Aşkı
29 Haziran 2017
Mutlu Evlilik Atölyesi Semineri
12 Mart 2018
Hepsi

Kadın Cinsel Tatmininde Penis Boyu Önemli mi?

Erkeklerin penis boyları ile erkeklik güçleri arasında kurdukları bağlantı, erkeklerin üzerinde en çok düşündükleri ve gerçek dışı inanışlara dönüşen en yaygın mitler arasındadır. Bu nedenle penis boyunu ölçen, başkalarıyla karşılaştıran ve hatta porno filmlerinde rol alan erkekler ile kıyaslayanlar az değildir. Ancak bu yaklaşımlar gerçek dışıdır.

      Penis boyu, en fazla 2 ya da 3 cm fark olacak şekilde ırklara göre değişiklik gösterebilir. Bunun dışında yeni doğan bir erkek bebeğin yaş aralıklarına göre penis boyu değişecektir.  Yapılan bazı bilimsel çalışmalar erişkin bir erkeğin uzatılmış ya da erekte haldeki penis boyu ortalamasının 13.3 cm olduğunu bildirmektedir (Dicle Tıp Dergisi, Cilt/Vol 36, No 4, sf 323-328, 2009). Ancak  yine bazı çalışmalar 11 ile 15 cm ve bu rakamlar arasındaki penis boylarını da normal kabul etmektedir.

        Peki kadın cinsel tatmininde penis boyunun önemi nedir? Bu soruya biraz detaylı cevap vermek gerekmektedir. Öncelikle kadınlarda vajina uzunluğundan bahsetmek faydalı olacaktır. Kadınların vajina uzunluğu ortalama 8-10 cm’dir ve girişteki ilk 3-4 cm lik kısım yoğun sinir ağları içerdiğinden kadının uyarıldığı ve hissebildiği kısım da burasıdır. Bu nedenle kadından kadına değişmekle birlikte var olduğu düşünülen ve güçlü bir orgazmda önemli olduğu düşünülen G noktasının da bu 3-4 cm’lik kısım içinde vajinanın ön duvarında olduğu düşünülmektedir. Vajinanın kalan kısmı sadece basınç hissedebilir. Ayrıca, kadınlarda vajinal dudakların tepe noktası olan klitoris, penisten bağımsız olarak kadın orgazmında baş role sahiptir.

       Bu bilgiler ışığında, kadın tatmininde uzun penisin çok etkili olmadığı görülmektedir. Bir erkeğin kadınına romantizm sunması, yatak dışında da, cinsel birliktelik hedefi olmayan dokunuşlarda bulunması, kadınına zaman ayırıp kaliteli vakit geçirmesi, birlikte sosyal faaliyetlerinin olması, iltifat etmesi, onu hayatında biricik kılması, her zaman yapıcı bir dil kullanması ve klitoral uyarı ile kadın orgazmı arasındaki ilişkiyi bilmesi kadınının tatmininde ve orgazmında penis boyundan çok daha önemlidir.

 

Aile, Evlilik ve Cinsel Sağlık Danışmanı

Özlem OKTAY

 

2 Comments

  1. Niyazi dedi ki:

    Üzgünüm ama bu konuda yanılıyorsunuz. ABD’li ve Yahudilerin izinden giden ve onların her dediğini farz olarak kabul eden Türk doktorların sağlığa faydalı olduğunu iddia ettiği ve zararları bilimsel olarak kanıtlanmış olan sözde peygamber emri olan yahudi geleneği yüzünden hayatı tamamen bitirilen birisi olarak söylüyorum bunu. Maalesef penisimin küçük ve ince olması yüzünden kadınlarla ilişkiye bile giremiyorum. Kadınların hepsi büyük penis istiyor.

  2. Abuziddinkıllıbacak dedi ki:

    Peki neden siyahiler kadınları orgazm edebiliyorda beyazlar edemiyor neden kadınlar aldatıyor? Neden büyük penis küçük penisden daha etkili

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir