Evlilik Öncesi Cinsel Danışmanlık

Cinsel Yaşam
16 Haziran 2017
Kendine Bir İyilik Yap, dön bak aynaya ve kendinle konuş..
16 Haziran 2017
Hepsi

Evlilik Öncesi Cinsel Danışmanlık

Her konuda olduğu gibi, evliliğin de nasıl başladığı nasıl devam edeceğinde belirleyici olabilir. İyi ve doğru başlayan, olumlu ve sağlam temeller üzerine kurulan ilişkilere sahip olanlar, hayatın içinde var olan aksilik ve zorluklara karşı daha yapıcı davranışlar sergileyebilirler.

Her insan, en iyi ve güzeli hakeder ve bu şekilde hayatını yaşayarak, kendinden ve çevresindekilerden memnun olarak ömrünü tüketmek ve sonlandırmak ister. Bu cümleler size biraz ürkütücü gelebilir ancak, hepimiz her gün ömrümüzden tüketmekteyiz. Bu düşünce, her anımızı verimli ve olumlu yaşamamız konusunda bize yardımcı ve motive edici olmalıdır.

Evlilik, birliktelik, birbirine söz vermek çok önemli bir karardır ve insan hayatında pek çok duyguyu tatmin edebilecek konuları içinde barındırır. İki kişi için en mahrem ilişki kurulur, hayat ve zaman büyük oranda paylaşılır. Evliliğin sosyal, kültürel, geleneksel v.b. pek çok konuda yeri ve önemi vardır. Hayatta isteyerek yapılan en kapsamlı paylaşımdır, çok önemlidir, aidiyettir, aile olmaktır, birlikte sevinip birlikte üzülebilmek, gerektiğinde birlikte mücadele edebilmektir. Evlilik yani duygusal ve cinsel birliktelik mutlak teslimiyet ile beraber her zaman açık bir iletişim gerektirir.

Her çiftin, doğru bir başlangıç yapabilmesi için, evlilik öncesi danışmanlık hizmeti almaları gerekmektedir. Danışmanlık kapsamında çift ile, kadın ve erkek cinsel ve üreme organlarının anatomisi ve fizyolojisi, kadın ve erkek rolleri ve beklentileri, seks hormonlarının tahlili (cinsel check-up), hamilelik ve doğum kontrol yöntemleri, ilk gece stresinin yaşanmaması için yapılması gerekenler, doyumcul ve tatmin edici bir cinsel yaşam v.d. pek çok konuda bilgi ve eğitim verilir.

Evlilik Öncesi Danışmanlık almak, çiftlerin evliliklerine yapacakları en önemli yatırımlardan biridir. Alacakları danışmanlık, evlilik yaşamlarında pek çok güzel ritüel edinmelerini sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir