EVLİLİKTE İLETİŞİM NASIL OLMALI

Sıkça Sorulan Sorular 2
20 Kasım 2018
EVLİLİK TEKLİFİ
4 Şubat 2020
Hepsi

EVLİLİKTE İLETİŞİM NASIL OLMALI

Kişilerarası ilişkilerde ve her türlü ikili ilişkilerde iletişim tarzı, konuşma şekli, davranış modeli ile ilişkiler olumlu ya da olumsuz olarak etkilenir, gelişir ya da zarar görür.

Tüm ilişkiler özen gerektirir ancak evlilik ilişkisi, dengelerin en hassas olduğu ve sürekli özen, ilgi ve düzen gerektiren bir iletişim gerektirir. Mesleğiniz ne olursa olsun mesai saatlerinden sonra evinize geldiğinizde, genellikle işle ilgili yoğun maruziyet sona erer. Oysa evlilik sürekli yapılan bir iş gibidir ve sürekli özen ister.

Çoğunlukla, olumlu eleştirinin masum ve yapıcı olduğu düşünülür. Evlilik ilişkisinde ve evlilik iletişiminde, olumlu eleştiri diye bir şey yoktur. Eleştiri olmamalıdır. Özellikle kadınlar için olumlu dahi olsa eleştiri, bir reddedilme olarak algılanabilir.

Bazen küçük iletişim kusurları önemsenmeyebilir, affedilebilir. Ancak evlilik ve ilişkilerde olmazsa olmaz olan, ”NEZAKET” tir. Nezaket tüm kusurları örter, yumuşatır, hoşgörü yaratır. Kalp kırıklıklarını, kalıcı kırılmaları önler. Evlilik ilişkisinde nezaket, olmazsa olmaz bir iletişim modelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir