Sıkça Sorulan Sorular 2

Sıkça Sorulan Sorular 1
18 Kasım 2018
EVLİLİKTE İLETİŞİM NASIL OLMALI
3 Şubat 2020
Hepsi

Sıkça Sorulan Sorular 2

5.Doğum sonrası cinsel yaşam ne zaman olmalı?

Normal doğumdan sonra, kadın doğum uzmanının önerisi doğrultusunda 20-30 gün sonra cinsel ilişki denenebilir. Bu süre normal doğum (dikişli, az dikişli ya da çok dikişli olma durumuna göre de değişebilir) ya da sezeryan ile doğum yapma durumlarında da değişiklik gösterir. Her şeyden önce doğum yapan kadının duygu dünyası çok naif, kırılgan olabilir. Cinsel ilişki ne zaman başlarsa başlasın, doğum yapan kadına erkeğinin sevgi dolu, samimi ve yakın, sevecek, saran ve sarmalayan yaklaşımı ile kadın daha kısa sürede istekli hale gelecek, kendini hazır hissettiği zaman da cinsel birlikteliğe evet diyecektir.

 6.İlaçla büyür mü?

Bazı tıbbi ilaçlar ile penisin daha dolgun hissedilmesi mümkün olabilir. Ayrıca penis köküne takılan bazı halkalar da, penise dolarak sertliği sağlayan kanın peniste hapsolmasını sağlayarak daha dolgun bir penis elde edilmesini sağlayabilir. Ancak bu yöntemler peniste kalıcı hasarlara yol açabilir. Öncelikle neden daha büyük penise ihtiyaç var, bunu düşünmek gerekir. Porno filmlerinde oynayan erkeklerdeki gibi penis boyutları gerçekçi değildir. Her millet ya da ırk genetik olarak birbirine benzeyen ortalama penis boyutlarına sahiptir. Bazı erkeklerde bu özelliklerin dışında, çok daha büyük bir penise sahip olma hayali vardır. Ancak, daha büyük bir penise sahip olmak, partnerin daha memnun olacağı anlamına gelmemektedir.  Olumlu iletişim kuran, romantizm bilen, kadın zevk ve orgazmını anlayan bir erkek için ve bu erkeğin partneri için penis boyunun bir önemi olmayacaktır.

(bu konuda daha detaylı bilgi edinmek için www.ozlemoktay.com adresindeki ‘’kadın orgazmı için penis boyu önemli mi?’’ isimli blog yazımı okuyabilirsiniz)

7.Çok isteksizim! Evliliğim tehdit altında!

Cinsel isteksizliğin, ilişki problemleri, partnerler arasındaki öfke ve kızgınlıklar, partnerlerden birinin ebeveynleşmesi, erken boşalma, ereksiyon sorunu, vajinismus gibi cinsel işlev bozuklukları, kayıplar, travmalar, iflaslar, çocuk sahibi olmak istememek, loğusalık, hormon dengesizlikleri, kronik yorgunluk, partneri memnun etme baskısı gibi pek çok sebebi vardır. Evliliği ve günlük yaşamı tehdit etmeye başladığında çözüm için mutlaka ilgili branş doktorlarına ve bir cinsel sağlık danışmanına başvurmak gerekmektedir.

8.Çok Naif ve Kırılgandır Vajinismus Kadınları!

Tıbben ve anatomik olarak hiç bir sebep bulunmadığı halde, istemsiz olarak pelvik taban kaslarının kasılması ile cinsel ilişkiye giremeyen vajinismuslu kadınlar, duygusal, naif ve kırılgandırlar. Vajinismus, kadınların bir kısmında hayatlarının tamamında var olurken, bazılarında ise daha sonradan ortaya çıkabilir. Sebep ve türü her ne olursa olsun, kararlı bir vajinismus kadınının bu sorunu % 100 çözme imkanı vardır. Yani Vajinismus kader değildir.

 

 

 

 

 

2 Comments

 1. bircan dedi ki:

  Mrb konuya nereden gireceğimi bilmiyorum. 5 senelik evli bir bayanım ve 4 yaşında bir oğlum var. ilk başlarda her şey çok güzeldi fakat doğumdan belirli bir zaman sonra eşimle ilk başlarda ablası ve ablasının eşi, kızı yüzünden ciddi sorunlar yaşadık. bu durumun evliliğimizi çok sarstığını düşünüyorum. tabi iyi günlerimizde oldu. fakat hemen tartışmaya başlıyorduk. birbirimizi rahatlıkla kırabilir duruma geldik. çocuğun gözü önünde tartışıyorduk en çok canımı yakan durumda buydu maalesef. eşimin tek meşguliyeti sadece telefonundaki oyundu. gece gündüz bıkmadan oyun oynuyordu bana ve çocuğuma karşı ilgi göstermiyor. bu durumdan rahatsız olduğumu söylediğimde hemen sıkılıp benimle tartışmaya başlıyor. ilişki anlamında aramızda hiç bir şey kalmadı maalesef. aynı evde iki yabancı gibiyiz. evlilik hayatından beklentim bu değildi o yüzden çok canımı yaktı bu durum.

  • Özlem Oktay dedi ki:

   Merhaba, öncelikle gecikmiş cevap için özür dilerim, sitenin kullanımı ile ilgili sorun vardı.
   Evlilikler ya da ilişkiler pek çok soruna gebe olabilir. Ancak yaşanan her sorun ömür boyu devam
   edecek etmeyecektir. Kırgınlıklar ve kızgınlıklar tamir edilebilir. Bazen çözümsüz sorunlar da olabilir
   ancak aile ve evlilik danışmanlığı ile bazı kararsız ve bulanık konular netleşir ve kararlar daha sağlıklı
   ve bilinçli hale gelebilir. Demek istediğim detaylı görüşme ile iyileştirilebilecek alanlara bakmak lazım.
   Mümkünse eşinizle birlikte gelmeniz daha verimli olacaktır. Her şeyin istediğiniz doğrultuda iyi olmasını
   dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir