Evlilik Öncesi Danışmanlık Almak

(Kamasutra) Lotus Çiçeği (Kucak) Seks Posizyonu Nedir? Avantajları Nelerdir?
16 Haziran 2017
Erotizm ve Romantizm
25 Haziran 2017
Hepsi

Evlilik Öncesi Danışmanlık Almak

Çiftler, yeni bir hayata adım atarken, en güzel hayaller ve umutlarla,tatlı bir heyecan ve mutluluk içindedirler. Düğün ya da nikah daveti verilir, o gün için hazırlıklar çok erken başlar ve günün sonuna kadar devam eder. Gelin ve damat tüm bu hazırlıklar, görevler ve hareket sonrasında gerçekten çok yorgun olarak evlerine ulaşır.

Geleneksel olarak kültürümüzde var olan gerdek gecesi çiftin evlendiği ilk gecedir. Bu gecede ifade edilmese bile çiftin birbirleriyle bir cinsel deneyim yaşamaları başka bir deyişle geleneksel anlamda gelinin bekaretini damada teslim etmesi beklenir. Daha da olumsuz olanı da sabahında kanlı çarşafın görülmek istenmesidir ve halen yaşanan kültürel bir insan hakları ihlalidir. Bu beklentiler karı koca üzerinde ciddi bir baskı oluşturabilir. Erkekte ereksiyon problemleri ile erken boşalma, kadında ise vajinismus ve ağrılı içe girme bozukluğu nedeniyle cinsel isteksizlik problemleri oluşabilir.

Ancak yeni evlenen çiftlerin ilk gecelerinde ihtiyaç duydukları birlikte uyumak, birbirlerinin varlığı ile huzur bulmak, ruhen yakın olmak ve dinlenmek olabilir. Kendileri için çok özel olan cinsel birlikteliği ise, daha özel bir hazırlıkla, dinlenmiş bir vücut ve zihin ile, ömür boyu güzel hatırlanacak bir ritüel şeklinde yaşayarak, cinsel yaşamlarına çok daha sağlıklı ve güzel bir başlangıç yapabilirler. Bu onların cinsel yaşamlarını ömür boyu sağlıklı kılabilecek doğru bir başlangıç olacaktır.

Çiftler arasında cinsellik, bir uyum işidir ve bir süre gerektirir. Bilinçli bir yaklaşım sergilendiğinde bu uyum süreci, keşiflerle dolu heyecen verici bir maceraya dönüştürülebilir. Evlilik öncesi yaşanan olumlu ya da olumsuz cinsel deneyimler, toplumda anlatılan gerçek dışı bilgiler, kulaktan dolma abartılı paylaşımlar, kişilerin cinsellikten beklentilerini, doğru olmayan sağlıksız bir noktaya taşıyabilir. Bu durum her iki tarafa da sıkıntı ve mutsuzluk verebilir.

Aslında her çiftin evlilik öncesi cinsel danışmanlık alması, attıkları çok önemli bir adım olan, karı-koca olma, sevgili olma, çift olma gibi, adına ne derseniz deyin, ikiyken bir olma yolunda, doğru yoldan gitmelerinin anahtarı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir