(Kamasutra) Lotus Çiçeği Seks Posizyonu Nedir? Avantajları Nelerdir?

Kadın ve Erkeği (Eşini) Mutlu Etmenin Yolları
16 Haziran 2017
Kadınlar için seksten memnun olmanın en önemli yolu ön sevişmeyi farklı oyunlarla uzatmaktır.
16 Haziran 2017
Hepsi

(Kamasutra) Lotus Çiçeği Seks Posizyonu Nedir? Avantajları Nelerdir?

Misyoner pozisyonunu en yakın ve en samimi seks pozisyonu olarak görüyorsanız size bir önerim daha olacak. Lotus çiçeği seks pozisyonunu mutlaka denemelisiniz.

Seks hayatınıza biraz daha renk katacak ve partnerinizle, eşinizle sizi daha da yakınlaştıracak olan kamasutra seks pozisyonlarından biri olan lotus çiçeği pozisyonu hakkında paylaşımda bulunacak olursak…

Lotus çiçeği seks pozisyonu nedir?

Lotus çiçeği seks pozisyonu, erkeğin bağdaş kurarak oturmasını ve kadının ona bakacak şekilde erkeğin kucağına oturmasını içerir.Kovboy kız da denen pozisyonun her iki partnerin de kucak kucağa dik oturduğu şeklindedir. Aşağıda da görsel olduğuna göre şimdi sıra geldi bu pozisyonun faydalarına…

Lotus çiçeği seks pozisyonunun avantajları nelerdir?

Eşinizle (partnerinizle) daha yakın bağlantı

Sevişmenin ya da seksi kısır bir tarif içine sokmak büyük haksızlıktır. Genel olarak ruh halinize ve o an duyduğunuz hissettiğiniz ihtiyacınıza göre seks pozisyonlarını seçersiniz. Ön sevişme için yakın bir pozisyon arayışınız varsa, daha fazla samimiyet ve romantizm için partnerinizi şaşırtmak ve memnun etmek istiyorsanız, lotus pozisyonu sizin için mükemmel olacaktır. Lotus pozisyonu, öpüşme, tam vücut kucaklama ve kesintisiz göz teması için harika bir fırsat sunar.

Klitoral orgazm için uygun bir pozisyondur

Araştırmalar, dünya üzerindeki kadınların çoğunun klitorislerinin uyarılması ve ritmik hareketleriyle orgazma ulaştığını gösteriyor. Yani kadınlarda klitoral orgazm ön planda. Klitoris vücut dışından bakıldığında bir nohut kadar hissedilse de, vajinanın etrafını saran ve kadın tahrik olduğunda da penis gibi dolgunlaşan bir organdır. Ve klitoris çok fazla sinir ucuna sahiptir, bu nedenle hassasiyeti olumlu anlamda yüksektir. Lotus pozisyonu bir kadın için hem yakınlık sağlar, hem de ön sevişme olarak klitoral uyarıya olanak verir. Hatta kadın istiyorsa orgazma da bu pozisyonda ulaşabilir.

Çok sayıda varyasyon

Lotus seks pozisyonundaki küçük ayarlamalar ve varyasyonlar tamamen farklı duyumlar yaratabilir. Örneğin: zıplama, geriye veya öne eğilme, sallanırken tamamen kucaklama, bacaklarınızı düzeltme veya onlarla kendinizi destekleme veya hayal gücünüz ne derse, kısacası yaratıcı olmak için uygundur. Bu pozisyonda penetrasyon ve orgazm da mümkündür.

Enerjik olarak güçlü

Eğer olaya çakra açısından da bakmak isterseniz “Bu pozisyonda, tüm çakralarınız partnerinizin çakralarıyla aynı hizadadır, bu da aranızda çoklu enerji devreleri oluşturabilir.

Bir çakra, vücuttaki konsantre, ruhsal enerjinin merkezini ifade eder.

Manevi şeylerle ilgilenmiyor olsanız bile, bunun tek anlamı, bu pozisyonun benzersiz bir şekilde enerji akışını hissedebileceğinizdir, çünkü bedenleriniz çok uyumludur.

Biraz da köklerine inmeye çalışarak nereden geldiğine bakalım…

Lotus pozisyonu aslında en ünlü kamasutra yani tantrik seks pozisyonunun batılı adıdır. Bazı görüşler, ‘lotus’ teriminin, batılı kulaklara daha hoş geldiğine karar verildiği için ortaya çıktığını söylemekte.

Bununla birlikte, lotus pozisyonunu tantrik yapan şey, bedenlerinizin şekli değil, o pozisyonda nasıl seviştiğinizdir.

“Tantrik seks, nefes aldığınız, orgazma yani sonuca değil, sürece ve ana odaklandığınız, yaratıcı olduğunuz anlamına gelir”. Etrafınızı mistik kokularla, taze çiçeklerle ve egzotik meyve ve afrodizyak çikolatalarla, mor ya da kırmızı bir loş ışık ve cezbedici sakin bir müzik eşliğinde yavaşça yapılan lotus pozisyonu ile dans eder gibi sevişirseniz tantrik seksin tadına bakabilirsiniz.

Lotus seks pozisyonu nasıl denenir?

Bu pozisyona için, genellikle erkek bağdaş kurarak oturur ve kadın da erkeğin kucağına oturarak bacaklarını erkeğin beline dolar. Bu şekilde çiftler birbirlerine sarılır. Bu şekilde göz göze, ten tene ve gönül gönüle bir temas sağlanır.

Kadın rahatsa, bacaklarını eşinin gövdesine sıkıca sararken, alttaki kişi kadını kollarıyla kendine çeker.

Buradan ne yapacağınız genital kombinasyonunuza, hayal gücünüze ve cinsel tercihlerinize bağlıdır.

Erotik konuşmayı dahil edin

Yüz yüze pozisyonlar, biraz erotik konuşmayı denemek veya aşk sözlerini paylaşmak için her zaman iyi bir zamandır. Bu kadar yakınken bence bu fırsatı iyi değerlendirin.

Nefes nefese inlemeler, nefes nefese kalma ve ağır nefes alma bile eşinizi işitsel olarak uyandırmada uzun bir yol kat eder.

Üstteki kişi süper esnek mi? Ayaklarınızı partnerinizin kalçalarının her iki tarafına dayamak veya onları sırtlarının etrafına dolamak yerine, sırt çantası askıları gibi partnerinizin omuzlarına asın.

Bu ayar, penetrasyon açısını değiştirecektir ve üstteki kadının daha fazla vajinal zevk almasını sağlayacaktır.

Daha fazlasını istiyorsanız, hissedin, uygulayın ve keşfedin…

Cinsel hayatınızda daha fazla heyecan ve yenilik istiyorsanız, lotus çiçeği seks pozisyonunu bu gece denemeyi ihmal etmeyin…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir