Kadınları Duygusal ve Cinsel Olarak (Yatakta) Tatmin Etmenin Yolları Nelerdir?

Evli Çiftlerden Birinin Fantezi Kurması Aldatmaya Girer Mi?
1 Ağustos 2023
Erkekleri Yatakta Tatmin Etmenin Yolları Nelerdir?
2 Ağustos 2023
Hepsi

Kadınları Duygusal ve Cinsel Olarak (Yatakta) Tatmin Etmenin Yolları Nelerdir?

Söz konusu ilişkiler olunca erkek ve kadının birbirini tatmin etmesi büyük önem taşımaktadır. Birlikte keyifli zaman geçiriyor olunsa da, iş tatmin olmak ve tatmin etmeye geldiğinde her iki tarafın da tavsiyeye ihtiyacı olacağı aşikardır.  Gönül isterdi ki hem erkek hem de kadını tatmin etmenin yollarını bu yazımızda paylaşalım. Ancak her ikisi de başlı başına bir konu olduğu için bu yazımızda sadece kadınları tatmin etmenin yollarına değineceğiz. Hiç vakit kaybetmeden kadınlarla başlayalım. Her zaman ki gibi önce kadınlar 😊

Kadınlar konusunda bilmemiz gereken ilk kural şudur ki; kadınların bir on/off düğmesi yoktur. Dolayısıyla bir kadını tatmin etmek istiyorsanız onu hem duygusal hem de cinsel açıdan tatmin ediyor olmanız gerekmektedir. Öncelikle kadınımızı duygusal açıdan nasıl tatmin ederiz buna değineceğiz. Ardından da kadınımızı cinsel açıdan yatakta nasıl tatmin edebiliriz bu konunun gizemli dünyasına dalış yapacağız…

Kadınları duygusal açıdan nasıl tatmin ederiz

Duygusal açıdan destek olmak bir ilişki için önemli bir faktördür. Eğer söz konusu duygusal bir ilişki ise örneğin sevgiliniz, kız arkadaşınız ya da eşiniz ise ona yanında olduğunu hissettirmeniz, sevildiğini ve ilgilenildiğini göstermeniz aranızdaki bağı daha da kuvvetlendirecek ve sizi daha da yakınlaştıracaktır. Peki bunun yolları nelerdir, genel olarak kadınları duygusal açıdan tatmin etmeyi nasıl başarırız gelin birlikte öğrenelim…

Destek olma konusunda nasıl yardım edebileceğinizi doğrudan sorun; Ne yapacağınızı bilmiyorsanız, partnerinize doğrudan sormak güzel bir başlangıç olacaktır. Her insan gibi kadınlarda hayatlarında inişler çıkışlar yaşayacaktır. Partnerinizin duygusal açıdan desteğe ihtiyacı olduğunu anlayıp da nasıl destek olacağınızı bilmiyorsanız ‘’seni nasıl daha iyi hissettirebilirim?’’ diye sorabilirsiniz. Ya da ‘’senin için yapabileceğim bir şey var mı?’’ gibi bir soru ile partnerinizin ihtiyacı olanı tam olarak öğrenebilirsiniz. Yalnız şunu da söylemeden geçmemeliyim ki, kadınlar bazen yapıları gereği kendileri söylemeden anlaşılmak isterler. Bu erkekler için zor bir durum olabilir. Ne yapacakları konusunda bocalayabilirler. Bu konudaki tavsiyem de şu olacaktır. Kadın kapris yapıp çırpınsa da, memnuniyetsiz gibi görünse de, karşı taarruzda bulunmayın. Her zaman sevin sevin, okşayın, dokunun, öpün, sarın sarmalayın, hak verin. Sonuçları yaşayıp göreceksiniz.

Dikkatlice dinleyin; genel olarak herkes konuşmak ister ancak iyi bir dinleyici her zaman masanın kazananıdır. Sevgilinizi veya eşinizi, o konuşurken bir terapist gibi, dikkatlice, sükûnetle ve sabırla dinlemek, göz teması eşliğinde konuştuklarını onaylamak, ona kendini iyi hissettirdiği gibi siz de centilmen ve anlayışlı bir erkek olarak gönlünün tahtına oturtacaktır.

Duygularını onaylayın ve saygılı olun; hem kadın hem erkek için, sevdiği tarafından onaylanması ve varlığına saygı duyulması olmazsa olmazlardandır. Eşinizin ya da sevgilinizin üzgün ya da stresli olduğu anlarda ona, ‘’senin yaşadıklarını ben yaşasam ben de senin gibi hissederdim’’ benzeri anlayış ve onay cümleleri, güçlü bir tatmin duygusu verecektir.

Duygular konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise, partnerinizin duygularına saygılı olmanızdır. Şöyle ki, eğer partnerinizin yaşadığı durum size basit görünüyorsa bile ona “hadi canım sende buda bir şey mi” gibi bir cümleyle karşılık verdiğinizde bu kendini daha da kötü hissettirecek ve onu hafife aldığınızı düşündürtecektir. Bunun yerine cesaret verici ve destekleyici olmakta fayda vardır.

Talep ederse tavsiyede bulunun; nedense olumsuz bir durum karşısında genellikle ilk başvurduğumuz şey tavsiye vermek olmaktadır. Ancak partnerinizin ihtiyacının bu olduğunu nereden biliyorsunuz. Belki sadece içini dökmek istiyor. Ya da sadece dinlemenizi ve anlamanızı istiyor. Bu nedenle böyle bir durum yaşadığınızda, sadece dinleyin. Eğer partneriniz ‘’sence ne yapmalıyım?’’ diyorsa fikrinizi kırıcı olmadan söyleyin.

İltifat edin; duygusal olarak zor günler geçirdiğinde ya da bir zorluk ile karşılaştığında eşinizin yada partnerinizin ihtiyacı olan şey güçlü yönlerine yönelik yapılan iltifatlar olacaktır. İş hayatında kötü giden gidişatını düzeltmesi için daha önceden yaptığı farklı işlerdeki başarılarını söyleyerek, bunu da başarabilirsin gibi motive edici bir iltifat belki de kapının kilidini açacaktır…

Seni seviyorum demeyi ihmal etmeyin; insanlar işitsel, dokunsal ve tensel olarak farklı alanlarda diğer alanlara göre daha baskın olabilirler, her ne kadar sizin sevginizden şüphesi olmasa da, yine de seni seviyorum demenin vereceği haz bir kadın için paha biçilmezdir. Elbette bunu söylerken gülümsemek ve gözlerinin içine bakmayı ve gerçekten içinizden gelerek söylemeyi de sakın unutmayın. Belki bir öpücükten ya da küçük bir hediyeden de destek alabilirsiniz.

Güvenilir ve yakın olun; bir çift olarak yolculuğunuza devam edecekseniz, partnerinizin yalnız olmadığını bilmesini sağlamalısınız. Her hangi bir sorun ile karşılaştığında ona, “bunu birlikte çözebiliriz” diyerek yalnız olmadığını göstermelisiniz. Genel olarak aranızda sıcak ve yakın bir ilişki inşa etmelisiniz.  Eşinize ya da sevgilinize sarılmak, onu okşamak ve yakın olmak emin olun partnerinize her zaman iyi gelecektir.

Bunların yanı sıra kolay ama bir o kadar da etkili olacak durumlardan birisi ona küçük hediyeler almak olacaktır. Çünkü hem erkeklerin hem de kadınların kendilerine özgü sevgi dilleri vardır. Gary Chapman bu sevgi dillerini 5 gruba ayırmıştır. Partnerinizin sevgi dilini anlayıp, ona göre davranırsanız, çok daha kolay ve etkili bir şekilde mutlu edeceğinizi göreceksiniz.

Buraya kadar geldiyseniz, işin ilk kısmını hallettiniz demektir ama şimdi sırada biraz heyecan dolu dakikalar ve daha fazla çaba göstermenizi gerekecek ama karşılığında da fazlasıyla mutlu olacağınız bilgiler geliyor, sıkı tutunun…

Kadınları Yatakta Cinsel Olarak Tatmin Etmenin Yolları Nelerdir?

En baştan sana bir aferin demek istiyorum, çünkü bir kadını nasıl tatmin edeceğini merak ediyorsun ve bu gerçekten güzel bir şey. Senin aksine bazı erkekler kendi zevkinden hariç partnerine vereceği zevkleri umursamayabiliyor. Sen ise bunun bir adım ilerisine birlikte alacağınız zevkin seviyesini ve kalitesini arttırma arayışı içindesin. Ve şu bir gerçek ki, bir kadın için, kadınını baş tacı yapan ve onu şımartan nazik bir erkekten daha iyisi yoktur.

Eşini ya da sevgilisini cinsel olarak tatmin eden erkek ve kadın arasında doğal bir uyum ve çekicilik olacağı gibi, ilişkiyi iyileştirici bir kimya da oluşacaktır. Çiftlerin küçük problemlere takılmadan hoşgörü içinde birlikte yol almaları da daha keyifli ve kolay olacaktır.

Tabii ki, kadınların cinsel olarak uyarılmaları ve zevk almalarının incelikleri biraz zor görünebilir. Ancak bu gizemi çözmek sandığınız kadar zor olmadığı gibi, her seferinde heyecen ve keyif dolu bir serüven olabilir. Siz bunu bir kere başardığınızda o ateşi bir kere yaktığınızda partnerinizin sizi nasıl şaşırttığını gördüğünüzde buna kesinlikle değdiğini bileceksiniz.

Biraz yukarıda eşinizi ya da partnerinizi duygusal açıdan nasıl tatmin edersiniz konusuna değinmeye çalıştık. Şimdi sıra cinsel olarak tatmin etmeye geldi.

İlk olarak bir kadını tatmin etmek ne demek bunu anlayalım… Basite indirgemek istersek, bir kadını tatmin etmek demek, onunla en yakın olduğunuz anlarda onun istek ve arzularını dikkate almak, bunları gerçekleştirmek için çaba göstermek ve bunu saygı ve rıza çerçevesinde yapmak demektir.

Birazdan kadınları cinsel olarak tatmin etmenin yollarına geçeceğiz ama şu giriş kısmını kesinlikle unutmamak gerekir. Bir kadını tatmin etmenin en temel yolu onu öncelikle duygusal açıdan tatmin etmekten geçer. Başka bir deyişle, kadın için cinselliğe giden yollar duygusal tatmini sağlayan taşlarla döşelidir. İlgi, sevgi ve saygı göstermediğiniz bir kadının size yakınlık duyup sizinle cinsel birliktelik istemesi çok zordur. Ayrıca benzer ilgi, sevgi ve saygının yatakta da devam etmesi gerekir. Yatakta da bencil olmamaktan geçer. Yatakta iyi olmak demek fiziki beden ölçülerinizin mükemmelliği ya da boşalma sürenizin uzunluğu ile ölçülemez. Partneriniz ile birlikte birbirinizin cinsel ihtiyaçlarına verebildiğiniz tatminsel cevaplar önemlidir. Onun vücudunda cinselliğin hakkını vererek yolunuzu ne kadar iyi bulabildiğiniz ve cinsel ilişkiden sonra hissettiğiniz keyif ve gülümseten duygular önemlidir.

Yatakta bencil olmamak ya da görünmemenin önemine değinmiştik. Bununla beraber duygusal olarak tatmin etmeye odaklanmanın önemini de bir kez daha tekrarlayalım. Erkeklerin ve kadınların cinselliğe bakış açıları farklıdır. Erkekler erotizm ile motive olurken, kadınlar romantizm ile motive olur. Erkekler kadınları motive eden durumları keşfedip bunları karşıladığında karşılığında erotizm alabilecektir.  Yani kadınınız size duygusal olarak ne kadar bağlı hissederse, cinsel bağlantınız da o kadar iyi olacaktır.

Bu yazımızda ne kadar taktik, strateji, ipucu ya da deneyim paylaşırsak paylaşalım, her kadının cinsel zevki ve orgazmı için uyacak tek bir reçete olmadığının farkında olmalıyız. Bir kadında yarayan durum başka bir kadında anlamsız kalabilir. Ya da aynı kadın her cinsel ilişkide farklı bir dokunuş ile orgazm olmak isteyebilir. Biraz dürüst ve açık iletişim ile çiftler cinselliğin doruklarında dolaşabilirler. Erkekler kadar kadınlar da cinsel olarak tatmin olmayı isterler. İstemeyenler de henüz bunu keşfetmemiş demektir.

Kadına yeteri kadar dokunan, uzun uzun ön sevişme yapan ve kadının etkilendiği noktaları bulan erkekler, partnerlerini isteksiz görünseler bile her zaman oyuna dahil edebilecektir.

Bir öpücük ile işi başlatın

Ön sevişmenin en önemli ipuçlarından birisi ateşi bir öpücükle başlatmak ve işlerin ilerlemesine izin vermektir. Öpücük derken sadece dudaktan öpmek ya da bir Fransız öpücüğü ile kendinizi sınırlamayın, çoğu kadın için boyun, göğüsler, omuzlar, bacak içleri, ayak parmakları gibi birçok erojen bölgeden öpülmek hazzı arttıracaktır.

Eşiniz ya da sevgiliniz için hangi bölgenin gerçekten harekete geçirdiğini keşfetmek için tüm vücudu dolaşabilirsiniz. Bir kadını sekste tatmin etmek belki de doğru yerden doğru yoğunlukta öpmek kadar basit bile olabilir…

Ön sevişmeyi uzatın

Sevişme öncesi birlikte duş almak ve uzun bir ön sevişme yapmak size en çok yardımı dokunacaklardan biri olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bir kadını sekste çıldırtmak istiyorsanız ona yeterince zaman ayırın ve o harika vücudu keşfetmek için sabır ve enerjinizi doğru yerde kullanın. Karınız yada partneriniz ne zaman seks için tam olarak hazır hale geliyorsa o ana kadar ön sevişmeyi en iyi şekilde yapmaya devam edin.

Centilmenliği elden bırakmayın

Cinsel gerilimi arttırmak için fantezi kurmak adına pornografi bazen destek olabilir. Ancak hem ilişkinin genel yapısında hem de yatakta nazik olmak, onun rızasına saygı göstermek, bir kadını yatakta tatmin etmenin olmazsa olmazıdır. Bir kadınla sevişirken ilişkiniz sıcak, tutkulu ve zevkli olmalıdır.  Seksin hiçbir noktasında şiddete dönüşmemelidir. Sevişirken partneriniz bir noktada rahatsız olduysa hemen durmalı ve seksi onun için daha kolay hale getirmelisiniz. Bu konuda yine yalnız değilsiniz, her zaman olduğu gibi partnerinizle nasıl hissettiği konusunda yatak sohbetleri yapabilirsiniz. Bu sohbetleri erotik hale getirebilirsiniz. Ya da sevişirken vücut dilini okuyarak tutkunuza kılavuzluk edebilirsiniz. Kadınınızın cinsel olarak tatmin olabilmesi için kendisini sizinle güvende hissetmesini sağlayabilirsiniz.

Seksi renklendirmek için müstehcen konuşmalar

Kadınların sekse erkekler gibi bakmadığını söylemiştik. Bu konuşmalar ile bedeni harekete geçirdiğimiz gibi zihni de harekete geçirmiş oluyoruz. Bir kadını yatakta tatmin etmek istiyorsak sınırı aşmadan ve rıza çerçevesinde müstehcen konuşmalar yapmak, cinsel gerilimi arttırarak tahrik edecek ve sizin tarafınızdan istendiğini beğenildiğini düşündürecektir.

Tatlı sözlerle seksin ateşini yükselt

Sanırım en çok tekrar etmemiz gereken ipucu bir kadın ile cinsel bağ kurabilmek için onu duygusal olarak da tatmin etmekten geçtiğini bilmemizdir. Bir kadını en savunmasız anında, güvende, emniyette, sevilmiş ve arzulanmış hissettirmeniz için tatlı sözlerin gücünü kullanmalısınız. Öperken, okşarken ona fısıldayacağınız sözler için pratik yapmayı unutmayın. Bu arada her şey kuralına göre oynanmaz, içten ve doğal da olmalı…

Aşağıları keşfetme zamanı geldi

Ön sevişmenin ne kadar önemli olduğundan bahsetmiştik. Şimdi biraz da aşağılara inerek partnerinizi şaşırtma ve penetratif seksten bile daha çok zevk verecek olan oral seks ile karşılama zamanı. Bu yapılması zorunlu bir durum değildir. Bazı kadınlar ve erkekler kendilerine göre gerekçelerle oral sekse yakın durmazlar. Bu anlaşılabilir bir durumdur ve sebepleri hakkında bir uzman ile görüşebilirler. Ancak oral seks kadınlarda çok güçlü orgazmlar yaşatır. Hatta orgazm güçlüğü yaşayan kadınlar için biz danışmanların önerdiği bir eylemdir. Buradaki püf noktası öncelikle gönüllülüktür. Devamında da aceleye getirmemek ve acele etmemektir. Zevkine ve tadına özgürce varabilmektir.  Bu başarıldığında kadının zevkin doruklarına nasıl kolaylıkla çıktığına sahit olacaksınız.

Hijyen ve güzel kokmak

Aslında bu maddeyi en başa eklemek lazım ancak biraz sizi havaya soktuktan sonra söylemeyi daha uygun gördüm. Sevişecek yaşa geldiyseniz duş almanın, diş fırçalamanın, güzel kokmanın ne olduğunu bildiğinizi düşünüyorum. İlişkiyi sıcak ve zevkli tutmanın yolları yeniliklerden geçmekte, nasıl ki partnerimizden seksi iç çamaşırları giymesini bekliyor ya da giydiğinde heyecanlanıyorsanız, sizin de bu tür hijyen ve iç giyime asgari ölçüde dikkat etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Güzel bir uyaran olması ve her an sekse davet gelmesi için hijyeni eksik etmiyoruz…

Sevişirken cömert olun

Cinsellikte cömert olma kavramı oldukça önemlidir. Seks sırasında kadınınızın istek ve arzularını zaman zaman kendi zevklerinizden üstün tutun. Yatakta liderliği ona bırakın ve neyi nasıl sevdiğini görmek için bu fırsatı kaçırmayın. Bunun da ayrı bir zevk olduğunu göreceksiniz. Kadınlar çoğunlukla yumuşak sevişmekten daha fazla hoşlanır. Bazen biraz daha kavrayıcı ve sert sevişmeler seksi gelebilir. Çeşit iyidir. Bu sayede partnerinizin ihtiyaç duyduklarına tam olarak cevap verme şansına sahip olacaksınız.

Farklı mekanlarda sevişin

Standart olarak her seferinde yatak odasında sevişiyorsanız mekanları çeşitlendirmenin vakti gelmiş demektir. Mutfak, banyo, biraz riskli ama araba gibi yerlerde sevişerek adrenalinin ve heyecanın ortaya çıkmasına izin verin.

Heyecanı arttıracak ve sekse götürecek yiyecekleri kullanın

Yediklerimiz, içtiklerimiz ve ruh sağlığımız elbette iyi bir seksin temel bileşenleri arasında yer almakta. Ama bazı yiyecekler var ki kimilerinde seks isteği uyandırmakta ve tahrik etmekte. Bu tür yiyecekleri eminim birçoğunuz biliyordur ve partnerinizle bunu konuşmayı ihmal etmeyin. Meyveleri partnerinizin çıplak vücudundan yemeyi deneyin.

Fantezileri ortaya dökün

İlişkinin canlanması, renklenmesi ve ateşlenmesi için fantezilerden faydalanmayı ihmal etmeyin. Partnerinizin hayal ettiği fantezileri gerçeğe dönüştürerek hem aranızdaki bağı hem de tutku ateşini kuvvetlendirmiş olacaksınız.

Ve finale geldik, evet uzun bir yazı oldu ama beğeneceğinizi umuyoruz. Ve bir gerçek daha var ki, biz burada ne kadar çok yazarsak yazalım herkes için tek bir formül yok. Bizler sadece sizlere yol göstermeye çalışıyoruz. Deneyimlemek ve yeni ipuçlarını keşfetmek size ait. Ancak bizler yine de her zaman size yol göstermeye hazırız.

Sevgi, saygı ve aşk dolu bir seks hayatınızın olması dileğiyle…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir