Sıkça Sorulan Sorular 2

Sıkça Sorulan Sorular 1
18 Kasım 2018
Hepsi

Sıkça Sorulan Sorular 2

5.Doğum sonrası cinsel yaşam ne zaman olmalı?

Normal doğumdan sonra, kadın doğum uzmanının önerisi doğrultusunda 20-30 gün sonra cinsel ilişki denenebilir. Bu süre normal doğum (dikişli, az dikişli ya da çok dikişli olma durumuna göre de değişebilir) ya da sezeryan ile doğum yapma durumlarında da değişiklik gösterir. Her şeyden önce doğum yapan kadının duygu dünyası çok naif, kırılgan olabilir. Cinsel ilişki ne zaman başlarsa başlasın, doğum yapan kadına erkeğinin sevgi dolu, samimi ve yakın, sevecek, saran ve sarmalayan yaklaşımı ile kadın daha kısa sürede istekli hale gelecek, kendini hazır hissettiği zaman da cinsel birlikteliğe evet diyecektir.

 6.İlaçla büyür mü?

Bazı tıbbi ilaçlar ile penisin daha dolgun hissedilmesi mümkün olabilir. Ayrıca penis köküne takılan bazı halkalar da, penise dolarak sertliği sağlayan kanın peniste hapsolmasını sağlayarak daha dolgun bir penis elde edilmesini sağlayabilir. Ancak bu yöntemler peniste kalıcı hasarlara yol açabilir. Öncelikle neden daha büyük penise ihtiyaç var, bunu düşünmek gerekir. Porno filmlerinde oynayan erkeklerdeki gibi penis boyutları gerçekçi değildir. Her millet ya da ırk genetik olarak birbirine benzeyen ortalama penis boyutlarına sahiptir. Bazı erkeklerde bu özelliklerin dışında, çok daha büyük bir penise sahip olma hayali vardır. Ancak, daha büyük bir penise sahip olmak, partnerin daha memnun olacağı anlamına gelmemektedir.  Olumlu iletişim kuran, romantizm bilen, kadın zevk ve orgazmını anlayan bir erkek için ve bu erkeğin partneri için penis boyunun bir önemi olmayacaktır.

(bu konuda daha detaylı bilgi edinmek için www.ozlemoktay.com adresindeki ‘’kadın orgazmı için penis boyu önemli mi?’’ isimli blog yazımı okuyabilirsiniz)

7.Çok isteksizim! Evliliğim tehdit altında!

Cinsel isteksizliğin, ilişki problemleri, partnerler arasındaki öfke ve kızgınlıklar, partnerlerden birinin ebeveynleşmesi, erken boşalma, ereksiyon sorunu, vajinismus gibi cinsel işlev bozuklukları, kayıplar, travmalar, iflaslar, çocuk sahibi olmak istememek, loğusalık, hormon dengesizlikleri, kronik yorgunluk, partneri memnun etme baskısı gibi pek çok sebebi vardır. Evliliği ve günlük yaşamı tehdit etmeye başladığında çözüm için mutlaka ilgili branş doktorlarına ve bir cinsel sağlık danışmanına başvurmak gerekmektedir.

8.Çok Naif ve Kırılgandır Vajinismus Kadınları!

Tıbben ve anatomik olarak hiç bir sebep bulunmadığı halde, istemsiz olarak pelvik taban kaslarının kasılması ile cinsel ilişkiye giremeyen vajinismuslu kadınlar, duygusal, naif ve kırılgandırlar. Vajinismus, kadınların bir kısmında hayatlarının tamamında var olurken, bazılarında ise daha sonradan ortaya çıkabilir. Sebep ve türü her ne olursa olsun, kararlı bir vajinismus kadınının bu sorunu % 100 çözme imkanı vardır. Yani Vajinismus kader değildir.

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir